přímluva

Zeman poslal dopis papeži. Přimluvil se za kardinála Duku

Miloš Zeman, Dominik Duka
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
Téma:

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dopis papeži Františkovi. Oroduje v něm za kardinála Dominika Duku v reakci na stížnost skupiny věřících. Ti papeži sepsali dopis, ve kterém žádají, aby mu neprodlužoval mandát.

Zeman v dopise připomíná, že je Duka držitelem mnoha ocenění, včetně Řádu Bílého lva I. třídy, který mu sám propůjčil v roce 2016.

 

Vyzdvihuje, že Duka ve své funkci šíří morální hodnoty a zasloužil se o sblížení státu a církve. Toto tvrzení se však neslučuje s tvrzením zmiňované skupiny katolíků.

 

Ti Dukovi naopak vyčetli nezájem o církev a blízký vztah s bývalým prezidentem Klausem a současným prezidentem Zemanem. Podle nich se přiklání k nacionalismu a pravici tím, že odmítá solidaritu s uprchlíky a sympatizuje s předsedou SPD Tomiem Okamurou.Psali jsme ZDE.

 

 

Zeman již v minulosti označil Dukovy kritiky za pisklouny a hlupáky a bezvýznamné "nonames", kteří v životě nic nedokázali. Kardinál je oproti nim podle Zemana vlastenec. Celé znění dopisu si můžete přečíst ZDE.

kik TN.cz