oficiální prohlášení

Zeman: Praha ve vlajkách Tibetu? Čínské investice jsou důležitější!

Téma:

Čínské investice jsou důležitější než tibetské vlajky, prohlásil při své čtvrté oficiální návštěvě Moravskoslezského kraje prezident Miloš Zeman. Řeč ale přišla i na jiné ožehavé téma, a to horníky a jejich budoucnost.

Prezident se na krajském úřadu Moravskoslezského kraje sešel s nově zvolenými zastupiteli i dosluhujícím hejtmanem. Kromě tykání nechyběly ani dárečky. Prezident dostal stylový popelníček a hejtman Miroslav Novák zase slivovici a med od včel z Lánských zahrad. Hned na úvod se Miloš Zeman znovu vrátil k tématu o Číně a Tibetu.

 

"Praha se halí do tibetských vlajek, alespoň část Prahy, ale tady na Ostravsku potřebujeme kapitálový vstup, potřebujeme rozšíření výroby a zachování dosavadních pracovních míst, a to je podle mého mínění důležitější než tibetské vlajky," prohlásil.Dodal, že ostravská firma TSS Cargo bude z 80 procent vlastněna čínskou firmou.

 

 

A podobné investice v kraji jsou prý na místě. Schůzku s prezidentem měli také horníci, odboráři a vedení těžařské firmy OKD, se kterou to růžově nevypadá. "Problém je nyní v Dole Paskov, kde se hledá řešení spojené s růstem cen zejména koksovatelného uhlí. Shodli jsme se na základním závěru, že OKD, jehož vedení nemůže za pana Bakalu, by mělo podniknout aktivní právní kroky směřující k vymáhání náhrady škody právě na panu Bakalovi a jeho společnosti," řekl prezident.

 

Prezidentská kolona se pak přesunula do Orlové. Ve čtvrtek Miloš Zeman zavítá na Opavsko a Bruntálsko, v pátek - poslední den návštěvy - na Novojičínsko

Související témata:
Lucie Cochlarová/ lud TN.cz