Muslimské plavky

Zeman prozradil, co si myslí o burkinách v českých bazénech

Miloš Zeman se vyjádřil k burkiny
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz
Téma:

Podle prezidenta Miloše Zemana není důvod, aby muslimky v českých bazénech používaly muslimské plavky, tzv. burkiny. Podle Zemana představují hygienické riziko a cizinci by měli respektovat česká pravidla.

Prezident Miloš Zeman se vyjádřil ke kauze, která na začátku léta zasáhla Česko. Jeden návštěvník akvaparku v Čestlicích dal na facebook fotografie dvou žen v muslimských plavkách, tzv. burkinách. Pod fotografií se hned rozvířila nenávistná diskuze. Akvapark se bránil, že se jedná o speciální druh plavek a zákaznice v nich pravidla neporušují.

 

Otázku co si o burkinách v českých bazénech myslí, dostal prezident Miloš Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech portálu Blesk.cz.

 

Zeman nejprve vtipkoval. "Jsou ženy, které by měly být zahaleny co nejdůkladněji, podle toho, jaké jsou jejich fyzické proporce. Pak jsou dívky, kde bych jim tu burkinu strhnul a kde bych byl ten, kdo demonstruje pro nepoužívání burkin," řekl Zeman.

 

 

 

Pak ale vážně řekl, že by dotyčnou upozornil, že podle pravidel koupaliště se smí koupat výhradně v plavkách a pokud se jí to nelíbí, má jít pryč. "Já si myslím, že nikdy nevíte, z hlediska elementární hygieny, co v těch textiliích může být za svinstvo, takže je vždycky lepší, když tam ty burkiny nebudou," prohlásil Zeman.

 

Na poznámku, že se burkiny vyrábějí ze stejného materiálu jako jiné plavky, Zeman odvětil, že není expertem na plavkovinu, ale že si myslí, že by stejná pravidla měla platit pro všechny.

 

 

"Myslím, že není důvod, aby se v českých bazénech někdo koupal v arabském oblečení. Mimochodem, kdyby Češky přijeli do arabského bazénu, tak by ve svých bikinách dopadly velmi špatně," myslí si Zeman.

 

Dodal, že nesouhlasí s násilím, kterému některé muslimky byly v létě v Česku kvůli vystaveny kvůli oblečení. "Násilí a nenávist určitě ne. Kritiku, proč ne? Slušné upozornění, že porušují domácí pravidla, pokládám za potřebné," dodal.
 

 

I Miloš Zeman se v létě ukázal v plavkách, více v reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz