Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

trestní oznámení

Rakovinu prezidenta Zemana policie řešit nebude. Hrad se zlobí

Miloš Zeman se směje na sjezdu KSČM
Zdroj: oficiální zdroj

Policie odložila trestní oznámení prezidenta Zemana na bývalého brněnského radního Svatopluka Bartíka (za Žít Brno). Ten minulý rok tvrdil, že Miloš Zeman má rakovinu a zbývají mu tři měsíce života.

Informaci potvrdil žalobce Městského státního zastupitelství v Brně Arne Nekula. "Bylo vydáno usnesení o odložení věci. Policejní orgán dospěl k závěru, že ve věci nejde o podezření z trestného činu, a není na místě věc vyřídit jinak," potvrdil serveru Lidovky.cz Nekula.

 

Rozhodnutí však ještě není pravomocné a prezident Zeman ho odmítá. "Proti usnesení podáme stížnost," sdělil TN.cz prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Podle státního zástupce měli policisté k dispozici znalecký posudek, který měl slova Bartíka vyvrátit. Vyšetřování ale došlo k závěru, že o trestný čin pomluvy nejde. Podle policistů nebylo úmyslem prezidenta poškodit a bývalého brněnského radního tak neobvinila.

 

 

Samotný Svatopluk Bartík už rozhodnutí komentoval na Facebooku. "Vánoční dárek pro mě je venku. Jelikož mému advokátovi rozhodnutí dosud nedorazilo, nebudu to komentovat," reagoval.

 

Miloš Zeman podal trestní oznámení na Svatopluka Bartíka koncem loňského roku. Za jeho výrok po něm chtěl omluvu a pět milionů korun. Brněnský radní o prezidentovi v listopadu napsal, že má rakovinu a odmítá se léčit. Údajně mu měli lékaři vystavit prognózu na tři až sedm měsíců života, tvrdil tehdy Bartík.

 

Hrad i prezidentův lékař jeho tvrzení odmítli. "Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad. Na S. Bartíka bude podána žaloba a trestní oznámení," prohlásil tehdy mluvčí prezidenta.


Prezident nechal promluvit o svém zdraví lékaře:

pan TN.cz