zámek v Lánech

Zeman se sešel s Babišem, řešili rozpočet i zahraniční politiku

Jaroslav Brousil
Jaroslav Brousil
Aktualizováno 13.11. 2019 20:29
Téma:

Prezident Miloš Zeman se ve středu večer na zámku v Lánech setkal s premiérem Andrejem Babišem. Jedním z hlavních témat jednání byl státní rozpočet. Ten prezident podpořil, výhrady má ale například k daňovým výjimkám, které by se podle něj měly zrušit.

Před třemi týdny prezident Miloš Zeman přišel podpořit státní rozpočet se schodkem 40 miliard korun do Poslanecké sněmovny, měl k němu ale výhrady. A to například k rozsahu zdanění obnovitelných zdrojů energie a kritika padla také na vysoký počet státních úředníků.

 

Sněmovnou základní rámec státního rozpočtu prošel, prezident je připravený ho podepsat, i když by podle něj šel sestavit lépe.

 

"Česká ekonomika má rezervy a to ve výši 318 miliard korun, zdroje jsou, ale tyto zdroje by byly dosažitelné pouze v takovém případě, kdyby byly zrušeny všechny daňové výjimky," vysvětlil již dříve Zeman.

 

Za daňovými výjimkami ale stojí podle Zemana lobbistické skupiny, které o ně budou bojovat. Předseda vlády Andrej Babiš ale následně slíbil, že se budou daňovými výjimkami zabývat.

 

 

Kromě rozpočtu premiér s prezidentem mluvil také o zahraniční politice. Na zámku v Lánech řešili i řeckou žádost o přijetí čtyř desítek nezletilých uprchlíků Českem.

 

Jednalo se také o summitu NATO, na který dorazí Miloš Zeman. Babiš se zúčastní projednávání rozpočtu v Poslanecké sněmovně.

klma TN.cz