Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2018 21:18
Pravidelná schůzka

Zeman se sešel s Babišem. Řešili volby a funkci ministra zahraničí

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman v úterý večer přijal na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše. Hlavním tématem schůzky bylo zřejmě jmenování nového ministra zahraničí, na kterého je nominován sociální demokrat Tomáš Petříček.

Schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem začala v půl deváté. Mluvili spolu o nadcházejících komunálních a senátních volbách.

 

Tím hlavním tématem bylo ale jmenování nového ministra zahraničí. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček, který tento post zatím zastává, nominoval Tomáše Petříčka, který je nyní na resortu české diplomacie náměstkem.

 

Tento návrh už Andrej Babiš oficiálně zaslal na Pražský hrad a s Petříčkem se v úterý ráno i sešel. Setkání s novým nominantem má v plánu i Miloš Zeman. Ten už minulý týden uvedl, že Petříček má podle něj slušené kvalifikační předpoklady pro vedení české diplomacie.

 

 

Předchozí kandidát Miroslav Poche, kterého naopak Zeman odmítl jmenovat se dnes ráno dozvěděl, že končí ve funkci tajemníka na ministerstvu zahraničí. Tento post má být podle Petříčka zrušen. Podle Andreje Babiše je potřeba, aby Česko mělo ministra, kterého nebude nikdo řídit. Podle Pocheho ale není vyloučeno, že na ministerstvu zůstane v jiné funkci.

Jaroslav Brousil, sei TN.cz
Reklama