Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

změny ve vládě

Zeman se setkal s kandidátem na ministra kultury Šmardou

Miloš Zeman a Michal Šmarda
Zdroj: Profimedia, Karel Kopáč / CNC / Profimedia
Miloš Zeman a Michal Šmarda

Prezident Miloš Zeman se v úterý odpoledne setkal s kandidátem na ministra kultury Michalem Šmardou (ČSSD). Schůzku v Rytířsku na Jihlavsku ani jeden z jejích účastníků nekomentoval. Šmarda na dotaz ČTK pouze uvedl, že výsledek sdělí po dohodě s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Hrad podle České televize plánuje vyjádření zřejmě až na čtvrteční zakončení oficiální návštěvy prezidenta na Vysočině.

Šmarda by měl nahradit ministra Antonína Staňka (ČSSD). Na jmenování Šmardy ČSSD čeká od konce května. Jeho odvolání na žádost sociální demokracie navrhl premiér Andrej Babiš (ANO), Zeman návrhu s odkazem na to, že mu ústava nestanovuje žádnou lhůtu, zatím nevyhověl. Staňkovu rezignaci předtím odmítl.


Zeman se podle ČT setkal se Šmardou v úterý odpoledne v penzionu Rytířsko, kde je prezident ubytovaný. Novináři přístup na schůzku neměli. O čem se Zeman se Šmardou bavili, tak není jasné.

 

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček na dotaz ČTK uvedl, že nebude poskytovat žádný komentář. Šmarda dnešní schůzku pouze potvrdil. "Výsledky sdělíme po dohodě s předsedou ČSSD," napsal ČTK.

 


Zeman zahájil třídenní návštěvu Vysočiny v úterý. V kraji pak stráví několik dní dovolené v Novém Veselí.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

rod tn.cz / ČTK