Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

prezident cestuje

Zeman ukončil návštěvu Pardubicka, vtipkoval o Ztohoven

Třídenní návštěvu Pardubického kraje má za sebou prezident Miloš Zeman, který na závěr své cesty navštívil dvě východočeská města - Lanškroun a Svitavy.

 Před půl jedenáctou dorazila prezidentská kolona na náměstí v Lanškrouně, tam se prezident sešel nejprve se zástupci města, pak i se svými příznivci. S každým dalším dnem okruh Zemanových příznivců účastnících se setkání stoupal.

 

Dnes dopoledne, včetně dětí z nedaleké mateřské školy, ho přišlo podpořit přibližně 400 z lidí. Je ale pravda, že několik desítek z lidí na náměstí byli ať už uniformovaní nebo neuniformovaní policisté.

 

Prezident i dnes dostával dárky, jedním z nejméně očekávaných byla kniha, kterou vyrobily děti heřmanické mateřinky, na obalu byla prezidentská standarta. To Zeman nemohl nechat bez povšimnutí a vše glosoval výrokem, že se mu konečně vrátila ona odfouknutá zástava z akce Ztohoven.

 

 

Ve Svitavách prezident uviděl další stovky svých příznivců a také jedny červené trenky. V tuto chvíli už by měl být na cestě zpátky do Prahy.

TN.cz