Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2018 17:48
sestavování vlády

Zeman přijal kandidáty na ministry. Malá: Neodešla jsem s pláčem

Zdroj: TV Nova

Se čtyřmi aspiranty na ministry v případné druhé vládě Andreje Babiše se v pondělí na zámku v Lánech postupně schází prezident Miloš Zeman. Jako první přišla na řadu kandidátka na ministryni spravedlnosti Taťána Malá (ANO). S hlavou státu řešila zejména vymahatelnost práva a zrychlení soudního řízení.

První ze čtyř možných nováčků mezi ministry do Lán dorazil kolem půl dvanácté - a to konkrétně kandidátka na vedení ministerstva spravedlnosti Taťána Malá. 

 

Po setkání s prezidentem vystoupila před novináře, z jednání měla dobrý pocit. "Jak vidíte, neodcházím s pláčem," pronesla. S prezidentem Malá podle svých slov řešila odborná témata a představila mu své priroty na ministerstvu. Zaměřit by se chtěla zejména na vymahatelnost práva, jmenování nových soudců nebo třeba insolvenční zákon.

 

"Pan prezident říkal, že není příznivcem toho, aby dlužníci neplatili své dluhy, ale debatovali jsme nad tím a nakonec se shodli. Je to věc, kterou je potřeba řešit," upozornila.

 

16

GALERIE: Návštěvy u Miloše Zemana

Zdroj: Twitter

Návštěvy u Miloše Zemana - 1

Hodnocení:

 

Malou u Zemana vystřídala Marta Nováková, kandidátka hnutí ANO na post ministryně průmyslu a obchodu. Pak následovala krátká pauza, zřejmě na oběd a ve tři hodiny dorazil Petr Krčál z ČSSD. Ten by měl stát v čele ministerstva práce a sociálních věcí - tam už také v minulosti dělal náměstka.

 

Ten s prezidentem řešil zejména personální stabilizaci v resortu. Dalšími tématy bylo rozdělení sekce IT a ekonomiky, hovořilo se o seniorské a rodinné politice. Zejména v otázce seniorů našli kandidát na ministra s prezidentem shodu. Zeman také připomněl zákon o dobrovolnictví.

 

 

Řešilo se také množství probíhajících trestních oznámeních, do těch Krčál zasahovat nechce a údajně budou všechna pokračovat. 

 

Dnešní sérii schůzek zakončí Miloš Zeman ve čtyři hodiny setkáním s poslancem a sociálním demokratem Antonínem Staňkem. Ten by se v případě, že vláda dostane důvěru, měl stát ministrem kultury.

mom/Šimon Pilek TN.cz