PŘIVÍTÁNÍ PREZIDENTA

Zemana na Vysočině vítají urážlivé malůvky na ulicích! VIDEO

Téma:

Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne zahájil návštěvu Vysočiny. Lidé v Jihlavě mu ale připravili překvapení, které se mu asi příliš líbit nebude. Na chodníky tam totiž malují červené trenky – symbol, který proslavila skupina Ztohoven, když ho vyvěsila na Hradě místo prezidentské standarty.

Prezident Zeman sice neměl čas, aby se zúčastnil Česko-rakouského fóra s rakouským prezidentem, protože musel nutně řešit prezidentskou administrativu, ale ve středu už vesele zahájil návštěvu svého oblíbeného kraje – Vysočiny.

  

Ne všichni v regionu jsou ale asi Zemanovou návštěvou nadšení. Objevili se totiž odpůrci, kteří dokonce svůj nesouhlas se Zemanovými postoji neváhali vyjádřit. V centru města se tak ve středu ráno objevily na chodnících křídové kresby trenek. Ty nechvalně proslavila umělecká skupina Ztohoven, když se infiltrovala na střechu Hradu a vyměnila prezidentskou standartu právě za rudé trenky, které tak chvíli opravdu vlály nad sídlem prezidenta.

 

 

Prezident Zeman zahájil svou návštěvu Vysočiny ve středu dopoledne na Krajském úřadě v Jihlavě, kde se setkal s hejtmanem kraje Jiřím Běhounkem, se zastupiteli kraje a s vybranými hosty. Diskutovalo se například o zavedení eura, které by prezident porpořil pouze v případě, že se podaří z eurozóny vystrnadit Řecko.

 

Následně proběhlo předaní darů a podpis do pamětní knihy. Kolem poledne proběhlo setkání se zástupci příspěvkových organizací a odborů kraje.

 

 

Poté přejel prezident do Smrčné, kde se setkal s autory "Včelí naučné stezky". Miloš Zeman před třetí hodinou poklepal na medomet a slavnostně stezku otevřel. Následovalo setkání s obyvateli Smrčné a okolních obcí a podepsání do pamětní knihy.

 

 

Miloš Zeman nakonec zamířil do Třeště, kde se nejdříve setkal s vedením města a významnými osobnostmi, následovalo setkání s občany Třeště, podpis prezidenta do pamětní knihy.
 

Související témata:
hru / klma TN.cz