Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tradiční dovolená

Zemanova jachta nevypluje! Letos se prezident na Vysočinu nechystá

Už za měsíc by měl prezident Miloš Zeman zahájit svou tradiční dovolenou. Jezdil vždy na svou chalupu v Novém Veselí na Žďársku. Letos ale zatím není vůbec jisté, jestli své volno stráví na Vysočině. Dokonce neplánuje ani návštěvu kraje, která každý rok jeho dovolené předchází.

Četl, jezdil na výlety, objímal stromy, koupal se a plavil se na člunu po novoveselském rybníku. Tak léta vypadaly dovolené Miloše Zemana na Vysočině. V roce 2015 sliboval, že plavbu na člunu do konce života nevynechá.

 

Zdá se ale, že letos nastane poprvé změna. Prezident zřejmě stráví dovolenou jinde - nejspíš na zámku v Lánech, byť podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka o prezidentově dovolené zatím rozhodnuto nebylo.

 

Prezident neplánuje ani návštěvu kraje Vysočina, která dovolené na chalupě pokaždé předcházela. "Žádné podklady nebyly doteď z prezidentské kanceláře poslány. Žádnou návštěvu tak neplánujeme," potvrdila pro TV Nova Ivana Šteklová z krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

 

V Lánech zůstal Zeman už během zimní dovolené. Přitom jindy si ji užíval také na Vysočině. Chalupa na Vysočině má dvě místnosti. V jedné prezident čte, ve druhé, která je v patře, přespává.

 

Jedním z důvodů, proč Miloš Zeman zůstane v létě v Lánech, můžou být jeho problémy s chůzí. V chalupě v Novém Veselí jsou totiž všude schody, které by mohly prezidentovi dělat problémy.
 

vbo, David Pik TN.cz