Novoroční oběd

Zemanovi a Babišovi obědvali v Lánech. Bavili se hlavně o rodině

Téma:

Na zámek v Lánech dorazil ve čtvrtek po poledni na oběd s prezidentem Milošem Zemanem a chotí premiér Andrej Babiš s manželkou. Strávili spolu přibližně dvě hodiny, o politice se prý příliš nemluvilo.

"Strávili jsme společně velmi příjemný oběd, bavili jsme se hlavně o Vánocích, o našich rodinách, o tom, co naše dcery studují," řekl kolem půl čtvrté Babiš u brány lánského areálu.

 

Doplnil, že o politických tématech, jako je například výměna některých ministrů, se příliš nemluvilo, protože na setkání byly i manželky obou politiků.

 

"Tyhle věci probereme spíš na schůzce mezi čtyřma očima," vysvětlil Babiš, podle kterého tak jako tak rekonstrukce vlády není aktuální a možná na ni vůbec nedojde.

 

Lánští kuchaři připravili pro novoroční oběd jako předkrm paštiku z kachních jater na portském víně. Hlavním chodem byl candát pečený na másle se zámeckými bramborami a máslovou zeleninou. Jako dezert se podával domácí žloutkový krém s karamelovou krustou a ovocný sorbet.


Novoroční setkání prezidenta a premiéra bylo podle Pražského hradu také bilancováním nad uplynulým rokem a plánech České republiky v roce novém. 

 

 

Oproti loňsku letos prezident pořádá novoroční oběd i pro předsedy parlamentních komor, tedy Jaroslava Kuberu a Radka Vondráčka. Ten by se měl konat příští středu. Zeman a Babiš se minulý rok potkávali pravidelně a v tom by měli pokračovat i letos.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Jaroslav Brousil TN.cz