Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2018
Odletěli bez něj

Zemanovu cestu po Číně zasáhla smrt! Zemřel důležitý člen týmu

Zdroj: TV Nova

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel jeho lékař Petr Halata, který byl členem delegace. Stalo se to těsně před odletem zpátky do Česka.

Podle některých členů delegace si Halata během pobytu v Číně stěžoval na zdravotní komplikace. Výprava se z Číny vracela v úterý. Na palubě letadla se před odletem zjistilo, že Halata chybí.

 

Ráno sice odevzdal pas, ale k vozidlům odvážejícím hlavu státu a další členy delegace na letiště už nedorazil. Nikdo se s ním nedokázal telefonicky spojit, proto mělo letadlo podle informací po zhruba dvaceti minutách čekání odletět bez lékaře.

 

Tutu informaci ale mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček popřel. "Jde o odpornou mediální lež, která má poškodit pana prezidenta. Po přepočítání cestujících v letadle jsme začali pátrat, kde lékař je. Na naši žádost bylo zahájeno hledání v hotelu. Bohužel, lékař byl nalezen mrtev," napsal na Twitteru Ovčáček.

 

 

"Byl to pro nás velký šok. Jeho skonem jsme zarmouceni," napsal pro TV Nova. Tělo zesnulého lékaře zatím nebylo z Číny převezeno do Česka.

 

 

Petr Halata byl odborníkem na interní a cestovní medicínu. Byl primářem interního oddělení Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze, které zajišťuje vyšetření a léčení leteckého personálu.

 

"Patřil do skupiny lékařů, kteří zabezpečují po zdravotní stránce zahraniční cesty vrcholných představitelů. Patřil ke špičce ve svém oboru," řekl pro Lidové noviny ředitel ústavu Petr Chmátal.
 

sei TN.cz