anketa prezidentovo zdraví

Zemanův zdravotní stav dělá starosti lékařům. Radí mu klid

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman zjevně trpí zdravotními neduhy a stářím. V poslední době viditelněji...
Téma:

Prezident Miloš Zeman nevypadá dobře. To, co přetřásá veřejnost i média nejpozději od Zemanovy návštěvy v Číně, teď potvrdil i prezidentův osobní lékař. Doporučuje mu raději volno a klid, ale zřejmě marně, píší dnešní Hospodářské noviny.

Anketa

Jeví se vám Miloš Zeman v poslední době jako více unavený a nemocný?

Hlasovalo 6871 lidí.
Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana začíná dělat starosti jeho lékařům. Internista Lubomír Nečas, jeden z trojice jeho osobních lékařů, dokonce začal apelovat na Zemanův tým, aby hlavě státu upravil program a zvolnil tempo, informují HN.

 

Hrad lékařův apel zatím vyslyšel jen částečně, což je zjevné z diáře aktuálních akcí. Po středeční návštěvě Bruselu a sobotním vystoupení v Lidicích vyjel prezident včera na tři dny do Jihomoravského kraje. A příští pondělí odlétá na týden do Vietnamu a na zahájení výstavy EXPO 2017 do Kazachstánu. "S ohledem na jeho únavu jsme upravili program tak, jak se dalo," říká Zemanův kancléř Vratislav Mynář.

 

 

Podle lékařů to ale nestačí. Prezident potřebuje víc relaxovat. "Jeho únava plyne z náročnosti akcí, které má v tuto chvíli jednu za druhou. Chybí mu tam odpočinek," říká Nečas. Podle něj by prezident potřeboval týden či dva volna. "Bohužel, z pracovních důvodů to nelze a v tuto chvíli se skutečně může jevit unavený," dodal.

 

 

Podobné varování vyslal na Hrad v poslední době opakovaně i bývalý ministr zdravotnictví a někdejší šéf Zemanova lékařského konzilia Martin Holcát. S prezidentem byl například během květnové sedmidenní návštěvy Číny. "Jsem podstatně mladší a také jsem byl během cesty do Číny utahaný. Jen obecně mohu říci, že nápor by měl být střídán relaxací, což platí pro každého − i pro prezidenta," uvedl pro HN.

 

Podívejte se na reportáž o návštěvě Miloše Zemana v Číně:

 


 

tn.cz / gar