Ross Lowell

Zemřel autor převratného vynálezu, který používáme všichni

Ross Lowell
Zdroj: YouTube.com, World Of Photography
Téma:

Svět opustil legendární americký vynálezce, kameraman a podnikatel. Ve věku 92 let zemřel Ross Lowell, který změnil svět dvěma vynálezy. Za jeden z nich dokonce získal několik ocenění.

Ross Lowell zemřel už 10. ledna ve svém domě nedaleko New Yorku. Portálu The Hollywood Reporter to nyní potvrdil jeho syn. Slavný vynálezce změnil především svět filmového průmyslu. Vymyslel totiž dodnes používaný rychloupínací osvětlovací systém.

 

Za svůj patent získal dokonce "Oscara" za technický úspěch. V roce 1987 pak také medaili od společnosti Society of Motion Picture and Television Engineers za uznání v oboru osvětlovací techniky. Následně Lowell založil firmu Lowel-Light, která se výrobou osvětlení zabývá.

 

Jeho druhý vynález zná ze svého bytu mnoho lidí po celém světě. Ross Lowell přepracoval lepící pásku světově známé společnosti. Potřeboval totiž, aby jeho osvětlovací systém mohl zůstat přilepený na místě i několik týdnů natáčení.

 

 

Důležité bylo, aby páska byla odolná proti teplu a nezanechala po jejím odstranění zbytky. Spojil tak lepidlo se stříbrnou tkaninou a vytvořil tak gafferovou pásku.

 

Lowell se narodil 10. července 1926 v New Yorku. Od roku 1948 studoval filmovou tvorbu na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. Kromě vynálezce byl také kameraman, fotograf, spisovatel a podnikatel.

pan TN.cz