Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zasloužilý umělec

Zemřel Luděk Munzar. Oblíbenému herci bylo 85 let

Luděk Munzar s cenou Thálie
Zdroj: Profimedia
Luděk Munzar zemřel ve věku 86 let

Ve věku nedožitých 86 letech zemřel herec Luděk Munzar. Legenda českého filmu a divadla zemřela ve svém domě v pražských Modřanech.

V sobotu zasáhla svět českého filmu a divadla velmi smutná zpráva. Ludek Munzar, který ztvárnil stovky rolí, zemřel. O smutné události informovala agentura aktu.cz a další zdroje. Herec opustil tento svět nad ránem, zemřel ve svém domě v pražských Modřanech.

 

Luděk Munzar vystudoval herectví na pražské DAMU, byl dlouholetým členem Národního divadla v Praze. Na začátku své kariéry se objevil například ve filmech Dědeček automobil od Alfréda Radoka nebo v dramatech Kočár do Vídně a Dnes naposled.

 

18

GALERIE: Herec Luděk Munzar

Zdroj: Profimedia

Luděk Munzar

Hodnocení:

 

V roce 1982 získal titul Zasloužilý umělec. V roce 1990 však i se svou ženou Janou Hlaváčovou angažmá v Národním divadle opustil. V roce 2011 obdržel Cenu Thálii za celoživotní mistrovství v oboru činohra. ČTK o jeho úmrtí s odkazem na rodinu informoval mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

 

 

Jeho posledními celovečerními filmy byly Hřebejkova komedie Svatá čtveřice z roku 2011, rok předtím natočil se stejným režisérem drama Nevinnost. Diváci ho mohou znát také z televizního seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. 

 

Úspěšně se věnoval se také dabingu. Svůj hlas propůjčil zejména americkému herci Paulovi Newmanovi. Byl také průvodcem po rozhlednách, vyprávěl o věkovitých stromech a pramenech řek v televizních dokumentech. Jeho velkou vášní bylo létání a rychlá auta.

 

 

Luděk Munzar byl otcem dvou dcer, starší, Johana Munzarová, kterou měl z prvního manželství s loutkoherečkou Naděždou Munzarovou, pracuje jako městská policistka. Dcera z druhého manželství s Janou Hlaváčovou - Barbora Munzarová je úspěšná herečka.

mj TN.cz