Dědeček Paris

Zemřel hotelový magnát Hilton. Svým potomkům ale jmění neodkázal!

Barron Hilton s vnučkou Paris
Zdroj: Profimedia
Barron Hilton s vnučkou Paris
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 22.9. 2019 08:02
Téma:

Ve věku 91 let zemřel americký hotelový magnát Barron Hilton, který rozšířil řetězec svého otce. Podle prohlášení jeho rodiny zemřel ve čtvrtek ve svém domě v Los Angeles z přirozených příčin. Barron byl také dědečkem modelek Paris a Nicky Hiltonových.

"Rodina Hiltonových oplakává ztrátu mimořádnho muže. Měl život, který byl velkým dobrodružstvím a neobyčejným úspěchem," uvedl v prohlášení Barronův syn a předseda nadace Conrada N. Hiltona (Barronova otce) Steven M. Hilton. O smrti hotelového magnáta informovala v neděli agentura AP.

 

William Barron Hilton se narodil v říjnu roku 1927 zakladateli řetězce hotelů Conradu Hiltonovi a jeho ženě Mary Adelaide. Za druhé světové války sloužil u námořnictva jako fotograf. V dětství ho fascinovala letadla, a tak se už v 17 letech stal pilotem.

 

Po válce se Barron pustil do vlastního podnikání, až poté se připojil ke svému otci v rodinném podniku. Tam začal působit v 50. letech, kdy se stal viceprezidentem. Stále se ale věnoval svým zájmům - vydělal na výrobcích z pomerančového džusu i ropné společnosti a založil půjčovnu letadel.

 

Barron Hilton také v roce 1959 založil tým amerických fotbalistů Los Angeles Chargers, který v Národní fotbalové lize (NFL) hraje dodnes. V roce 1965 byl Barron také prezidentem Ligy amerického fotbalu, která se poté sloučila s NFL. O rok později prodal většinový podíl v týmu a nahradil otce v čele firmy.

 

 

Za svou třicetiletou kariéru dokázal z hotelů Hilton vybudovat fenomén, který má pobočky po celém světě - včetně Česka. Jeho manželka Marilyn Hawley zemřela v roce 2004. Po Barronovi zůstalo osm dětí, 15 vnuků a vnuček, včetně celebrit Paris, která o jeho smrti informovala na instagramu, a Nicky, a čtyři pravnuci či pravnučky.

 

Příspěvek Paris Hilton:

"Budeš mi stále chybět a navždy tě miluju, dědo..."

 

Zhruba 97 procent svého jmění odkázal v závěti Barron Hilton Nadaci Conrada N. Hiltona, která pomáhá lidem v nouzi - ať už jsou to bezdomovci nebo lidé bez přístupu k pitné vodě v rozvojových zemích. Nadace uvedla, že by se její majetek mohl po daru rozrůst z 2,9 miliard dolarů na 6,3 miliard.

Související témata:
TN.cz