Vzácná sbírka

Záhadná smrt slavného sběratele. Pytlíčka našli u domu v pyžamu

Téma:

Známý český sběratel známek Ludvík Pytlíček zemřel na následky mozkové příhody. Součástí jeho stomilionové sbírky byla i nejvzácnější československá známka.

Pytlíčkovo úmrtí potvrdila pro deník Blesk jeho příbuzná Elżbieta Malá. Šestasedmdesátiletý filatelista měl mozkovou příhodu krátce před loňskými Vánoci, našli jej v bezvědomí nedaleko jeho domu. „Oblečen byl jen do pyžama, byl prý k nepoznání,“ řekl Blesku přítel sběratele Zdeněk Matějovský. Pytlíček se do své smrti již neprobral.


Pytlíček měl nejrozsáhlejší sbírku československých známek z let 1919 až 1938, kterou dával dohromady téměř celý svůj život. Patřil také do prestižního klubu majitelů filatelistických rarit Club 100 de Monte Carlo de l ́Elité de la Philatelie, jehož členkou je i britská královna.

 


Celá Pytlíčkova sbírka měla hodnotu přesahující sto milionů korun, její součástí byla i nejvzácnější československá známka - čtyřkoruna s převráceným přetiskem z roku 1919. Tu se v březnu loňského roku podařilo vydražit za 7,8 milionu korun.


V předcházejících letech sbírku postupně rozprodával, jeho děti prý nezdědily nadšení pro filatelii.
 

Související témata:
rod TN.cz