Náhlé úmrtí

Zemřel senátor Plaček (†53), na podzim měl obhajovat mandát

Zemřel senátor Vladimír Plaček
Zdroj: Mediafax
Zemřel senátor Vladimír Plaček
Téma:

Ve věku 53 let zemřel dnes nečekaně senátor Vladimír Plaček. O smrti sociálního demokrata z Opavska informoval předseda senátu Milan Štěch.

"Obdržel jsem velmi smutnou zprávu o úmrtí mého milého kolegy, senátora Vladimíra Plačka. Skonal dnes náhle ve věku pouhých 53 let. Jsem zarmoucen odchodem tak mladého člověka," napsal předseda Senátu Štěch.

 

Plaček vystudoval medicínu na Masarykově univerzitě v Brně. Vzdělání si rozšířil ještě studiem sociální pedagogiky na Ostravské univerzitě. V roce 1998 byl zvolen za ČSSD do zastupitelstva obce Pustá Polom. Po dvou letech rezignoval a do zastupitelstva se vrátil v roce 2006.

 

Před šesti lety byl poprvé zvolen do Senátu. Na podzim se chystal svůj mandát obhajovat. Pracoval jako ředitel Ústavu sociální péče pro postižené v Hrabyni.

 

 

"Vladimír byl velmi kvalitním zástupcem Opavska v horní komoře Parlamentu a byl znám jako usilovný bojovník za lepší podmínky pro život nemocných, postižených a jinak znevýhodněných lidí. Trpělivě přinášel návrhy zákonů, které vycházely z jeho dlouholeté praxe - a tak to má být," vzpomíná na zesnulého senátora šéf horní komory Štěch, který vyjádřil také upřímnou soustrast rodině.

Související témata:
vbo TN.cz