Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smutná zpráva

Václav Postránecký (†75) doufal, že stihne svou poslední filmovou roli

Ve věku 75 let zemřel v úterý večer po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Smutnou zprávu potvrdil mluvčí Činohry Národního divadla Tomáš Staněk.

Postránecký byl dlouholetým členem činoherního souboru první české scény, věnoval se dabingu a známý je z mnoha filmových a televizních rolí. Diváci ho znají z filmových pohádek či oblíbených seriálů. Zářil v komedii S tebou mě baví svět nebo filmové sérii Bobule. Oblíbené postavy ztvárnil v seriálech Doktoři z Počátků, Cirkus Humberto a dalších. Na TV Nova moderoval pořad Zlatíčka a vystupoval v řadě dalších zábavných pořadů.

 

Na divadelních prknech začínal ve Slováckém divadle, potom se přes Brno přesunul do Městských divadel pražských  a od roku 1978 byl členem souboru Národního divadla.

 

 

V posledních dvou desítkách let se objevil třeba v Našich furiantech, v Čapkově Věci Makropulos, v Moliérově Pánovi z Prasečkova, v Čechovových Třech sestrách či v odvážných inscenacích Roberta Wilsona.

 

116

GALERIE: Václav Postránecký

Zdroj: ČTK

Pohřeb Heleny Štáchové - Ladislav Županič a Václav Postránecký

Hodnocení:

 

Vedle herectví se věnoval také dabingu a režii a rovněž vyučoval. V letech 2005 až 2011 byl prezidentem Herecké asociace, která udílí Ceny Thálie.

 

 

Postránecký sice bojoval s těžkým onemocněním a několik týdnů strávil v nemocnici, přesto doufal, že si ještě zahraje ve třetím pokračování úspěšného filmu 3 Bobule. "Strašně rád bych se zúčastnil. Postavit se před kameru sice nemohu, ale prý by postačil můj hlas. Velmi rád to natočím, když mi to zdraví dovolí," svěřil se Blesku v rozhovoru začátkem dubna.

 

Jeho stav se ale nezlepšoval, spíše naopak. "Je mi tak strašně zle, ja mi v životě ještě nebylo. Neodhadnu dopředu, jak mi bude za vteřinu. Proto raději mlčím o tom, jak mi je. Lidé potom nevědí, jestli se mají radovat, nebo mi kondolovat," řekl ještě Blesku se svým typickým černým humorem.

 

Nakonec ho síly opustily úplně. "V úterý v noci podlehl dlouhému souboji s těžkou nemocí pan Václav Postránecký. Čest jeho památce," potvrdil smlutnou zprávu mluvčí Činohry Národního divadla pro TN.cz. "Václav Postránecký v úterý 7. května ve 22:40 v kruhu nejbližší rodiny podlehl dlouhému statečnému souboji se zákeřnou nemocí," uvedl mluvčí.

 

Vzpomeňte si na herce Václava Postráneckého v pořadu Zlatíčka: 

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

tbc ČTK