Legendární melodie

Zemřel velikán filmové hudby. Enniu Morriconemu bylo 91 let!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 6. 7. 2020
Téma:

Ve věku 91 let zemřel legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Melodie Itala, který zůstával aktivní navzdory vysokému věku, znají především fanouškové westernů. Jeho melodie zněly například v kultovním Tenkrát na Západě.

Právě jeho táhlé, tklivé tóny ve westernech, kde se příliš nemluvilo a napětí bylo potřeba vyjádřit jinak, znají filmoví diváci nejvíc. Kromě Tenkrát na Západě třeba z Pro hrst dolarů nebo Hodný, zlý a ošklivý.

 

Morricone podle portálu Hollywood Reporter zemřel v milovaném Římě na následky komplikací spojených s pádem, při němž si minulý týden zlomil nohu.

 

Morricone za svou dlouhou a pestrou kariéru hudbou doprovodil přes 500 filmů. Víckrát byl také nominovaný na Oskara. První zlaté sošky se dočkal za celoživotní dílo v roce 2007. Cenu mu předával Clint Eastwood, hvězda zmiňovaných westernů.

 

 

Oskara za konkrétní film dostal Morricone až před pěti lety za snímek Quentina Tarantina Osm hrozných. Jeho záběr byl ovšem velmi široký - hudbu psal i k thrillerům či fantasy filmům.

 

Velmi často také koncertoval, při svých turné jezdil pravidelně i do Prahy.

 

Připomeňte si legendární melodii z Tenkrát na Západě:

 

TN.cz