Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pavel Kunert

Zemřel známý brněnský herec! Za život ztvárnil přes 250 rolí

Pavel Kunert
Zdroj: oficiální zdroj
Herec Pavel Kunert zemřel ve věku 88 let

Ve věku 88 let zemřel v Brně herec Pavel Kunert. Za svůj život ztvárnil přes 200 rolí, působil především v brněnských divadlech. Vedlejší postavy hrál ale i ve více než 40 televizních inscenacích a filmech. O Kunertově smrti informovalo Městské divadlo Brno.

Pavel Kunert se narodil 30. ledna 1930 v Litomyšli. Vyučil se tkalcem i knihkupcem, studoval na obchodní škole, kterou ale kvůli divadlu nedokončil. V 19 letech získal první angažmá v divadle v Hradci Králové, poté hrál dva roky v Trutnově.

 

"Od počátku sezony 1958/1959 se dostal do Brna a tomuto městu zůstal věrný až do své smrti," uvedla ve smutečním oznámení mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková. Hrál v divadlech Julia Fučíka a bratří Mrštíků, z něhož vzniklo brněnské městské divadlo.

 

"Zakotvil v něm natrvalo a svým osobnostním herectvím, herectvím impulzivním, plným emocionální síly, herectvím vyznačujícím se uměním výrazné zkratky byl bezmála půlstoletí jedinečnou součástí a oporou tohoto souboru," doplnila Pazourková. Kariéru Kunert ukončil v roce 2010.

 

 

Za svůj život ztvárnil Kunert více než 200 rolí, ať už dramatických či komických. V 60. letech hrál po boku Karla Högera coby Willyho Lomana postavu Biffa z Millerovy Smrti obchodního cestujícího. Sám nejraději vzpomínal na Jindřicha VIII. ve hře Maxe Feilera či Harpagona v Molièrově Lakomci.

 

Vedle divadla působil ve více než čtyřiceti televizních inscenacích či filmech, nikde ale nehrál hlavní roli. Uplatnil se také v rozhlase a dabingu. Zemřel v neděli 6. května ve věku 88 let. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 15. května v 9:30 v obřadní síni Bněnského krematoria.

epa TN.cz