Smrt herečky

Zemřela Věra Kubánková. Hrdinka Comebacku, Expozitury i Ordinace

Věra Kubánková
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto: Zemřela herečka Věra Kubánková.
Téma:

V nedožitých 92 letech zemřela herečka Věra Kubánková, která se proslavila především jako divadelní herečka. Hrála také menší role v seriálech Comeback, Ordinace v růžové zahradě a Kriminálka Anděl.

Kubánková se narodila v roce 1924 v Košicích. Za 2. světové války byla totálně nasazená v továrně na plynové masky v Brně. Po válce vystudovala brněnskou konzervatoř a začala hrát v Horáckém divadle v Jihlavě.

 

Nejvíce se proslavila v souboru Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze. Věnovala se také dabingu, za který v roce 1999 dostala Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Dostala také v roce 2006 Cenu Thálie za celoživotní mistrovství na divadle.

 

Herečka Věra Kubánková v seriálu Comeback:

 

Od roku 1994 byla v důchodu. Přesto však dále hrála divadlo a mnohokrát se objevila také na filmovém plátně a televizních seriálech. Zahrála si také v klipu kapely Tata Bojs Virtuální duet.

 

 

Hrála roli zbožné baby Vojtíškové v seriálu Comeback, dále se objevila ve vedlejších rolích v seriálech Expozitura, Ordinace v růžové zahradě a Kriminálka Anděl. Naposledy se objevila v pohádce Řachanda.

 

 

"Věru jsem měla strašně ráda," řekla herečka Miluše Šplechtová. "Já jsem Věru viděla naposledy před týdnem, kdy jsme se s manželem byli za ní podívat v nemocnici, a opravdu byla úžasná, povídala si s námi. Já jsem opravdu věřila, že se z toho nějakým způsobem dostane."
 

Věra Kubánková v seriálu Ordinace v růžové zahradě:

pj TN.cz