bylo jí 82 let

Zemřela Bond girl Diana Riggová. Zazářila v The Avengers a Hře o trůny

Diana Rigg v roli Olenny Tyrell ve Hře o trůny
Zdroj: Profimedia
Diana Riggová si zahrála v oblíbeném seriálu Hra o trůny
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 10. 9. 2020
Téma:

Ve věku 82 let zemřela britská herečka Diana Riggová, kterou diváci znají především ze seriálu Hra o trůny a bondovky Ve službách Jejího Veličenstva. Byla první a jedinou Bond girl, která se stala manželkou agenta 007.

Britská herečka zemřela ve čtvrtek obklopená svou rodinou. "Moje milovaná maminka zesnula brzy ráno doma poklidně ve spánku," oznámila její dcera Rachael Stirling, která je rovněž herečkou. Příčinou smrti byla rakovina, kterou jí lékaři diagnostikovali na jaře.

 

Riggová má za sebou opravdu bohatou hereckou kariéru, která odstartovala seriálem The Avengers natáčeným v 60. letech, v němž ztvárnila roli špionky Emmy Peel. Ve filmu Ve službách Jejího Veličenstva si zahrála Bond girl po boku George Lazenbyho.

 

 

Stala se jedinou ženou, kterou agent 007 ve slavné sérii učinil svou manželkou. Svou hereckou kariéru završila rolí mazané vdovy Olenny Tyrell v kultovním seriálu Hra o trůny, která si získala srdce fanoušků svým sarkasmem.

 

"Poslední měsíce života strávila přemýšlením o svém neobyčejném životě plném lásky, smíchu a hrdosti na své povolání. Bude mi chybět," uvedla její dcera. 

Související témata:
TN.cz