Smutná zpráva

Zemřela Eva Jurinová, jedna z prvních moderátorek Televizních novin

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:18
14.1. 2021 12:37
Téma:

Zemřela novinářka Eva Jurinová, bylo jí 67 let. Diváci si ji pamatují jako moderátorku Televizních novin, na obrazovkách ji vídali v letech 1995 až 1999. Její hlas provází i cestující linky B pražského metra. Po odchodu z televizního prostředí se věnovala politice a podnikání.

Eva Jurinová, jedna z prvních moderátorek Televizních novin, zemřela ve věku 67 let. Smutnou zprávu oznámil její manžel, poslední rozloučení už proběhlo v úzkém rodinném kruhu.

 

Zprávy hlásila v letech 1995 až 1999 ve dvojici se Zbyňkem Merunkou. Po odchodu z televize Nova se stala tiskovou mluvčí Fakultní nemocnice v Motole. Pražané ji dodnes slýchají každý den, namluvila totiž všechna hlášení na lince metra B.

 

Zbyněk Merunka v šoku ze smrti Evy Jurinové: Prožili jsme spolu nekrásnější roky

 

GALERIE: Zemřela Eva Jurinová

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Eva Jurinová - 6

 

Televize Nova vyjadřuje rodině hlubokou soustrast. "Eva Jurinová byla obrovským profesionálem a nasadila vysokou laťku pro další práci našich moderátorů. Diváci si oblíbili její kultivovaný projev a pro své kolegy byla vždy inspirací. Stala se symbolem kvalitního a důvěryhodného zpravodajství TV Nova. Za tento přínos jí patří náš obrovský dík. Její neopakovatelný hlas zůstane navždy v našich srdcích. Nikdy nezapomeneme, že to byla právě ona, kdo dal v začátcích našemu zpravodajství vysokou úroveň profesionality,“ uvedli generální ředitelé skupiny Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček.

 

Bývalý moderátor TV Nova Pavel Poulíček reaguje na úmrtí Evy Jurinové:

 

Jurinová po odchodu z médií v roce 2010 podnikala a učila rétoriku. Snažila prorazit i v politice. Kandidovala ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 a ve stejném roce usilovala i o křeslo v Senátu, ale neuspěla.

 

Mandát jí vynesla až kandidatura v komunálních volbách, které proběhly také v roce 2014. Jurinová se stala starostkou středočeského městečka Sadská, v roce 2016 ale rezignovala. V zastupitelstvu zůstala do roku 2018.

 

 

Legendární moderátorka pocházela z Ostravy, studovala na pražské Vyšší odborné škole herecké. Od roku 1989 byla vdaná, děti ale s manželem neměli. V minulosti přiznala, že dala přednost kariéře.

 

Kondolenční kniha

Zemřela Eva Jurinová

11:42
vzpomínáme na vás
Zdravíme tam nahoru paní Jurinovou sledovali jsme televizní noviny z s panem Zbyňkem Merunkou nikdy nezapomeneme
11:49
Stanislav Panschab
Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast nad skonem této ženy. Paní Eva Jurinová byla vždy noblesní a vždy se uměla krásně vyjadřovat. Její čeština byla vzorem pro mnohé kolegy. Děkujeme, že jste byla důležitou součástí našeho života.
11:22
Monika Lindenthalová
Je mi moc líto že tato paní zemřela byla to součást Novi,od mala sem ji vydala ve zprávách,a občas i její hlas v metru v Praze. Upřímnou soustrast rodině a prátelům kteří jí znali a trávili sní čas

 

Jurinová jako mluvčí FN Motol zahajuje tiskovou konferenci (2003):

 

 

Podívejte se, jak Eva Jurinová vítala diváky u sledování Televizních novin (1999):

 

 

Eva Jurinová na VIP večírku v roce 1998:

 

Podívejte se na rozhovor s Evou Jurinovou na vyhlášení ankety TýTý (1996):

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz