bohumila dolejšová

Zemřela herečka známá z filmů Smrt krásných srnců či Kamarád do deště

Bohumila Dolejšová
Zdroj: Radana Pochop Rusevová
Herečka zemřela po vážné nemoci ve věku 77 let
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 9. 3. 2020
Téma:

Ve věku 77 let zemřela herečka a dabérka Bohumila Dolejšová. Působila především v divadle, podílela se ale i na filmové a seriálové tvorbě, diváci ji mohou znát například z filmů Smrt krásných srnců, Experiment Eva nebo Zastihla mě noc. Svůj hlas propůjčila jedné postavě ve filmu Kamarád do deště.

Herečka a dabérka Bohumila Dolejšová, která působila především v éře Československa, zemřela minulý týden ve věku 77 let. Herečka podlehla vážné nemoci. Informaci pro TN.cz potvrdila její dcera Radana.

 

Dolejšová účinkovala především v divadle, její jméno je spojeno hlavně s Divadlem za branou. Zahrála si ale i v řadě československých filmů a seriálů. Objevila se například ve filmech Oznamuje se láskám vašim, Smrt krásných srnců, Experiment Eva, Zastihla mě noc nebo Konečná stanice. Známější je ze seriálů Četnické humoresky, Sanitka a Vlak dětství a naděje.

 

 

Jako dabérka se podílela na desítkách filmů a seriálů. Z těch novějších se jedná například o filmy Superman se vrací či Deník princezny. Její hlas zazněl v seriálech Walker, Texas Ranger nebo Krok za krokem.

 

Dabovala i herečky v československých filmech. Svůj hlas propůjčila například postavě Burdové ztvárněné Dagmar Neblechovou ve filmu Kamarád do deště.

 

GALERIE: Bohumila Dolejšová

1
/
5
Zdroj: Radana Pochop Rusevová
Bohumila Dolejšová - 2014

Související témata:
TN.cz