Peter Fonda

Zemřela hvězda Bezstarostné jízdy a Ghost Ridera. Herci bylo 79 let

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 17.8. 2019 20:29
Téma:

Ve věku 79 let zemřel americký herec Peter Fonda, který zazářil především jako motorkář ve filmu Bezstarostná jízda. Umřel pokojně ve svém domě obklopen svou rodinou po dlouhém boji s rakovinou plic.

Smrt filmové legendy potvrdila jeho rodina s tím, že zemřel na respirační selhání v důsledku rakoviny plic. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Zemřel ve věku 79 let pokojně ve svém domě v Los Angeles obklopený rodinou.

 

"Jsem velmi smutná, byl to můj milovaný malý bráška. V posledních dnech jsme spolu prožili krásné chvíle," vyjádřila se Peterova starší sestra Jane Fondová, která je rovněž slavnou herečkou. Známá je například jako kráska z filmu Štvanice, kde hrála po boku velikánů filmového světa Marlona Branda a Roberta Redforda.

 

Bezesporu nejslavnějším filmem Petera Fondy, za který byl nominován na Oscara, je Bezstarostná jízda z roku 1969. Nejenže si v něm střihl hlavní roli lehkomyslného motorkáře, ale také film spolurežíroval a podílel se i na scénáři.

 

Mezi jeho další slavné počiny patří drama Vězeňské Blues nebo akční film Hazardní hra, obojí natočené v 70. letech. Poté měl dlouhé roky problémy s drogami a zpět na vrchol se dostal až v polovině 90. let díky filmu Nadja.

 

 

Ze současných filmů stojí za zmínku Divočáci, 3:10: Vlak do Yumy, Cesta do středu Země a především Ghost Rider, kde Fonda vdechl život ďábelskému záporákovi, kterému prodá duši Johnny Blaze v podání Nicolase Cage.

 

Fonda je z významné a slavné herecké rodiny. Kromě sestry Jane Fondové mají za sebou filmovou kariéru i jeho otec Henry Fonda a dcera Bridget Fondová. Když mu bylo 10 let, matka spáchala sebevraždu, otec pak Petera vychovával sám a vedl ho k herectví.

Související témata:
TN.cz