galerie smutná zpráva

Zemřela hvězda filmu Notting Hill. Herečce bylo teprve 53 let

Emma Chambers ve filmu Notting Hill
Zdroj: ČSFD
Téma:

Ve věku 53 let zemřela britská herečka Emma Chambersová, která se proslavila ve filmu Notting Hill, kde hrála excentrickou sestru nesmělého knihkupce v podání Hugha Granta.

Emma Chambersová zemřela ve středu. Její smrt potvrdila britská BBC v sobotu s tím, že zemřela přirozenou smrtí. Její přátelé nyní potvrdili, že příčinou úmrtí oblíbené herečky byl infarkt.

 

Emmu Chambersovou údajně trápily zdravotní problémy, především silné alergie. Nemohla se například vůbec dotýkat zvířat. Právě kvůli alergiím končila často v nemocnici. Hereččiným manželem byl herec Ian Dunn, kterého smrt milované ženy velmi zasáhla.

 

 

GALERIE: Emma Chambers

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Emma Chambers ve filmu Notting Hill

 

Kolegové i fanoušci ve svých reakcích vyzdvihovali hereččin talent pro ztvárňování komických rolí. Byla oblíbená u herců i členů filmových štábů. Hugh Grant na svém Twitteru zavzpomínal na svou sestru z filmu Notting Hill, který herečku proslavil. Napsal: "Emma byla veselá a velmi srdečná osoba a samozřejmě brilantní herečka. Je to velmi smutná zpráva".

 

Vzpomínku "skvělé ženě a talentované herečce" vzdala i kolegyně Dawn Frenchová. Napsala, že Emma byla "nejvěrnější a milující přítelkyní, jakou by si kdokoliv mohl přát."

 


Notting Hill nebyl jediným úspěšným snímkem Chambersové, ale herečku proslavil. Zahrála si však v řadě dalších seriálů a filmů, například ve snímku Dívka jako ty a Nebezpečná mise. "Přinášela smích a radost tolika lidem. Bude nám velmi chybět," řekl její agent.

Související témata:
ham TN.cz