Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smutná zpráva

Zemřela hvězda Supermana (†69)! Herečka trpěla bipolární poruchou

Margot Kidder
Zdroj: Profimedia
Margot Kidderová hrála v Supermanovi Lois Laneovou

Ve věku 69 let zemřela kanadská herečka Margot Kidderová. Proslavila se rolí Louis Laneové ve čtyřech filmech o Supermanovi, kterého ztvárnil Christopher Reeve. Příčina smrti zatím není známa, herečka ale trpěla bipolární poruchou.

Kanadská herečka Margot Kidderová zemřela v neděli ve svém domě ve městě Livingstone v americkém státu Montana. S odvoláním na pohřební službu a státní zastupitelství o tom informoval bulvární portál TMZ.

 

Margot Kidderová se narodila 17. října 1948, v dětství se často stěhovala. Už tehdy začaly její psychické potíže, ve 14 letech se pokusila o sebevraždu. V internátní škole začala hrát v různých představeních, po studiích se přestěhovala do Los Angeles.

 

Objevila se v několika televizních seriálech, poté i v nízkonákladových a krátkých filmech. První úspěch zaznamenala v roce 1973 dvojrolí v thrilleru Sestry. Po mateřské dovolené měla famózní návrat - dostala roli Lois Laneové ve filmu Superman.

 

Hrála tak po boku Christophera Reevea, který patří mezi nejoblíbenější představitele superhrdiny. Po prvním díle Supermana natočila ještě tři pokračování. V roce 1979 se objevila v Hororu v Amityville.

 

 

 

V 90. letech zkoušela štěstí v politice, poté napsala svou biografii. Stále více se projevovala její porucha, která vedla k nervovému zhroucení a hospitalizaci. Po léčbě se vrátila k herectví, podporovala charity specializující se na bipolární poruchu.

 

Kromě filmu měla také role v divadelních představeních, například v Monologách vaginy na Broadwayi. Hrála do poslední chvíle, měla ztvárnit ještě další dvě postavy. Byla třikrát vdaná, nejdelší manželství vydrželo rok. Měla dceru Maggie a dvě vnoučata.

epa TN.cz