smutná zpráva

Zemřela kuchařská legenda! Garyho (59) zabila nešťastná náhoda

Gary Rhodes
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 17:39
28.11. 2019 16:58
Téma:

Známý televizní šéfkuchař Gary Rhodes v úterý ve věku 59 let tragicky zemřel. Podle zahraničních médií za jeho smrtí stojí nešťastná náhoda – uklouzl a při pádu si poranil hlavu.

Gary Rhodes zraněním podlehl v Dubaji, kde vedl dvě své restaurace. Podle vyjádření rodiny si chystal v den smrti užít příjemný večer se svojí ženou. Po večeři ale uklouzl, uhodil se do hlavy a při převozu do nemocnice zemřel.

 

Rodina v prohlášení dodala, že slavný kuchař zemřel po boku milované manželky Jennie. Pozůstalí poděkovali všem za podporu a požádali o respektování soukromí v této těžké chvíli.

 

Rhodes si otevřel první restauraci v roce 1997. Do Spojených arabských emirátů se v roce 2011 přestěhoval a provozoval tam dvě ze svých restaurací. Jeho kariéra byla opravdu pestrá. Objevil se v nejrůznějších pořadech, například MasterChef, jehož českou verzi vysílá i TV Nova, a ve vlastním seriálu Rhodes Around Britain (Rhodes okolo Británie).

 

 

Jeho jídlo ochutnala řada světových celebrit. Vařil například pro princeznu Dianu a Toma Hankse. V roce 2005 se stal držitelem michelinské hvězdy. O rok později získal Řád britského impéria. Rhodes napsal i řadu kuchařek.

 

Upřímnou soustrast mu vyjádřili známí šéfkuchaři z Británie i ze zahraničí. "Byl fantastickým šéfkuchařem, který proslavil britskou kuchyni," napsal na instagramu šéfkuchař Gordon Ramsay. Jamie Oliver označil Rhodese za úžasného "velvyslance britské kuchyně". "Jako mladého kuchaře mě velmi inspiroval," přiznal Oliver. "Odpočívej v pokoji," dodal.

TN.cz