módní policie

Zemřela módní kritička Františka Čížková (67), podlehla těžké nemoci

Františka Čížková
Zdroj: Profimedia
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 15.12. 2019 14:09

Ve věku 67 let zemřela odbornice na módu Františka Čížková. Podle informací deníku Blesk, se kterým dlouhé roky spolupracovala, podlehla těžké nemoci.

Františka Čížková byla uznávaná módní kritička, která se nebála vyjádřit ostrý názor na styl oblékání českých celebrit. Dlouhé roky se pohybovala v módním průmyslu a v deníku Blesk, se kterým spolupracovala, vedla rubriku Módní policie.

 

Podle informací deníku trpěla Čížková rakovinou, bojovala s ní ale do poslední chvíle a nedovolila nemoci, aby bránila jejímu plnému nasazení. Věnovala se rodině, hlavně milované vnučce Žofce, a také práci. O její smrti informoval syn Martin.

 

Kromě toho, že psala pro zmíněný deník, připravovala také knihu, kterou chtěla navázat na první autobiografii To jsem já, Františka. V ní popsala, jak v minulosti sama pracovala jako módní návrhářka a radila celebritám při výběru oblečení.

 

 

Kvůli břitkému stylu psaní se ale dostala s mnohými osobnostmi do sporu. V posledních týdnech se kvůli jejímu článku soudila s vydavatelem deníku, společností Czech News Center, například zpěvačka Helena Vondráčková.

Související témata:
TN.cz