Co pro bezpečnost udělá město?

Zemřela mu žena a dítě, na místě tragédie teď varuje ostatní řidiče

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Aktualizováno 4.12. 2019 20:44
Téma:

Tragická smrt pěti lidí při listopadové dopravní nehodě na Znojemsku pohnula úředníky k tomu, aby začali řešit bezpečnost na tamních silnicích.

Nejtragičtější nehoda za poslední roky si před měsícem vyžádala pět obětí. Řidič nepochopitelně riskoval, před horizontem začal předjíždět a čelně naboural do auta mladé matky, které vezla na zadní sedačce čtyřměsíčního kojence.

 

Řidička srážce s hazardérem zabránit nemohla a lidé jí dodnes na místě nehody zapalují svíčky. Partner zesnulé maminky a otec dítěte poblíž namaloval obří varovný nápis pro řidiče. Volání místních obyvatel po větší bezpečnosti na silnicích se dostalo i ke starostovi Znojma.

 

"Zavolal jsem na dopravní inspektorát a na ŘSD do Brna a jeli jsme se na místa samá podívat," připustil Jan Grois, starosta Znojma. Experti teď zjišťují, které další úseky patří mezi nejnebezpečnější a navrhnou nové značení.

 

 

Ukázalo se, že třeba místo tragické nehody by si zasloužilo značku se zákazem předjíždění a dvojitou plnou čáru jako psychologickou bariéru pro další hazardéry.

 

Některé úseky silnic na Znojemsku patří mezi nejnebezpečnější v republice. Letos na nich zahynulo dvacet lidí. Nechvalně známé jsou třeba silnice I38 a I53, které lemují náhrobky zesnulých řidičů. Životu nebezpečné je tam předjíždění i odbočování.

TN.cz