Daniela Seifertová

Zemřela náměstkyně karlovarské hejtmanky. Podlehla těžké nemoci

Daniela Seifertová
Zdroj: Profimedia, Václav Šlauf / MAFRA
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 5.11. 2019 11:09

Náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová (ANO) v pondělí podlehla těžké nemoci. Seifertová měla na starosti oblast kultury a památkové péče. I během nemoci zorganizovala řadu kulturních akcí v kraji.

"Do poslední chvíle, pokud jí to zdravotní stav umožnil, vykonávala svou funkci, ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi v oblasti kultury i se všemi aktéry společenské a kulturní sféry pomáhala rozvíjet kulturní dění a zlepšovat situaci v oblasti správy památek v regionu," uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková na facebooku.

 

Práce Seifertové měla pozitivní dopad na kulturní život v regionu. "Díky ní Karlovarský kraj nabídl v uplynulém období celou řadu velkých akcí pro veřejnost, které se týkaly například oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky, dále to byly Dny lidové architektury a výstava Má vlast cestami proměn," popsala mluvčí.

 

 

Krajský úřad Karlovarského kraje vyvěsí před budovou černou vlajku a zřídí pietní místo ve vestibulu budovy A. "Lidé mohou přijít vyjádřit soustrast pozůstalým a úctu zesnulé," dodala Pavlíková. Lidé už vyjadřují soustrast na sociálních sítích. "Danielu jsem měl moc rád a bude mi chybět. Moc mě to mrzí. Rodině upřímnou soustrast," napsal Jan. "Bylo mi ctí, odpočívejte v pokoji," reagoval Václav.

 

 

Emotivní rozloučení své kolegyni věnovala i hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. "S obrovskou statečností se prala o život, snažila se do poslední chvíle pracovat naplno a překonat zákeřnou nemoc," napsala na facebooku a popsala pracovní úspěchy zemřelé. "V paměti nám zůstane jako silná a krásná žena, spolehlivá kolegyně a vzácný člověk. Přeji jejím nejbližším hodně síly v těchto těžkých chvílích," dodala Mračková Vildumetzová.

Související témata:
TN.cz