Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2016
žila ve třech stoletích

Zemřela nejstarší žena světa. Bylo jí úctyhodných 116 let

Zemřela nejstarší žena na světě
Zdroj: Profimedia
Zemřela nejstarší žena světa, Susannah Mushattová Jonesová

Američanka Susannah Mushattová Jonesová, nejstarší žijící osoba na světě, zemřela včera večer v domově pro seniory v New Yorku ve věku 116 let.

Nejstarší žijící osoba na světě je po smrti. Američanka Jonesová se dožila 116 let. Zemřela včera večer v domově pro seniory v New Yorku. Podle serveru tvnoviny.sk žena zemřela po desetidenní chorobě.

 

Jonesová se narodila roku 1899 v americkém státě Alabama, v malém farmářském městě nedaleko Montgomery. Černoška měla deset sourozenců a chodila do speciální školy pro mladá černošská děvčata. 

 

 

Zřejmě to byla žena s dobrým srdcem. Jak píší slovenská média, její rodinní příslušníci si myslí, že se dožila vysokého věku díky svojí lásce k rodině a štědrosti k druhým.

 

Susannah Mushattová Jonesová se stala oficiálně nejstarší osobou na světě evidovanou v Guinnessově knize rekordů. Po té, co vloni zemřela 117 letá žena z Tokia, Japonka Misao Okawaová. Podle serveru tvnoviny.sk je nyní neoficiálně nejstarší žijící ženou 116 letá Italka, Emma Moranová, která je o několik měsíců mladší než Jonesová.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel nejstarší muž světa! Kolik mu bylo let?

Nejstarší žena světa prozradila své tajemství. Jak se mohla dožít tolik let?

dav TN.cz
Reklama