Administrativní chyba

Zemřela při masakru, oznámily úřady. Žena je živá a zdravá!

Teroristický útok na Novém Zélandu - 3
Zdroj: Profimedia
Teroristický útok na Novém Zélandu má 50 obětí
Téma:

Novozéladská policie přiznala, že udělala chybu při identifikaci obětí teroristického útoku v mešitách v Christchurch. Na jednom ze soudních dokumentů se v seznamu obětí objevila žena, která je ale živá a zdravá.

"Byla to administrativní chyba, která nebude mít na soudní proces žádný vliv. Jak jsem vyrozuměl, už byla navíc opravena. Pojďme viníka postavit před spravedlnost," citoval policejního ministra Stuarta Nashe portál BBC.

 

Jméno ženy, jejíž identitu úřady tají, se objevilo na seznamu obětí, který měl k dispozici soud při jednání o vazbě na útočníka. Smutná bilance čítá 50 obětí, střelec je zatím obviněn z jedné mnohonásobné vraždy. Policie už se ženě i její rodině omluvila.

 

Útočník, kterým má být 28letý Australan Brenton Tarrant, stanul poprvé před soudem minulou sobotu. Soudce mu prodloužil vazbu bez možnosti propuštění na kauci. Další soudní řízení je naplánováno na 5. dubna. Obvinění čelí také mladík, který masakr v přímém přenosu vysílal na internetu.

 

 

V pátek, týden po krvavém útoku, uctily tisíce lidí po celém Novém Zélandu památku obětí dvěma minutami ticha. Národní televize a rozhlas také přenášely muslimské svolání ke společným modlitbám, tzv. azán.

 

Teroristický útok na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch je nejtragičtější v historii země. Během modliteb 15. března vtrhnul muž vyzbrojený útočnými puškami nejdříve do jedné mešity v centru města, kde začal střílet do věřících. Poté odešel a zaútočil na další mešitu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz