koronavirus

Žena (†36) se snažila přivolat si pomoc. "Nejste priorita," odmítli ji

Koronavirus - BN
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

Vyčerpaná Kayla Williamsová (36) volala na pohotovost s horečkou, kašlem a bolestí na hrudi. Záchranka jí ale řekla, že se má o sebe postarat sama doma. Nepřijali ji ani do nemocnice. Ta ji odmítla se slovy, že není priorita. Žena nakonec zemřela ve svém bytě v jižním Londýně pouhý den poté.

Kayla Williamsová, šestatřicetiletá matka tří dětí zemřela v sobotu 21. března. O den dříve jí odmítla ambulance i nemocnice. V té jí řekli, že není priorita, a proto ji nepřijmou, přestože měla příznaky nemoci Covid-19.

 

Manžel Kayly řekl deníku The Guardian, že jeho žena v pátek trpěla kašlem, vysokou teplotou a bolestí v krku a na hrudi. Podezření na koronavirus měli i samotní zdravotníci. Dokumenty z nemocnice totiž odhalily, že i v nemocnici se domnívali, že by se u ženy mohlo jednat o Covid-19. I tak jí ale bylo řečeno, že má zůstat doma.

 

 

Muž volal záchranku i do nemocnice. Všichni je ale odmítli. Následující den přišla k nim do bytu medička, aby provedla testy. "Řekla mi, že v nemocnici ji nechtějí, že není priorita," uvedl Kaylin manžel. Zdravotnice nezůstala dlouho, napsala zprávu a podala ji muži mezi dveřmi.

 

Žena se poté snažila odpočívat. Její muž ji ale našel po chvíli mrtvou. Přivolaní záchranáři se snažili ženu oživit, neúspěšně. Případ přijela vyšetřit i policie, ta ale raději do bytu nevstoupila. Podezřelé bylo i chování pohřební služby. Její pracovníci si oblékli ochranné obleky, masky i rukavice. Nakonec jeden z mužů obalil tvář ženy, což je běžný postup při úmrtí na infekční chorobu.

 

 

"Nechali mě tady a řekli mi, že mám zůstat v karanténě. Nic víc. Jsem diabetik a beru inzulín. Vše, co vím, je, že mám zůstat sám. Nikdo nezmínil, že by její tělo nechali testovat nebo něco podobného," uvedl zdrcený manžel.

Související témata:
TN.cz