Noční můra

Žena chtěla "vystoupit" z letícího letadla, soud ji poslal do vězení!

Chloe Hainesová se pokusila otevřít dveře letadla za letu
Zdroj: Profimedia
Chloe Hainesová
Petr Zelený
Petr Zelený
13.2. 2020 9:19
Téma:

Dva roky za mřížemi má strávit Britka Chloe Hainesová, která se loni v červnu pokusila během letu otevřít dveře letadla mířícího z Londýna do Turecka. Aerolinky jí také doživotně zakázaly cestovat na palubě jejich spojů.

Soud v Chelmsfordu v hrabství Essex šestadvacetiletou ženu poslal do vězení ve středu. "Chování slečny Hainesové bylo jedno z nejhorších, se kterým jsme se kdy setkali. Proto jsme jí vystavili doživotní zákaz cestování s námi," uvedl generální ředitel aerolinek Jet2.com Steve Heapy.v prohlášení.

 

Hainesovou, která se z letounu dobývala ven, museli zpacifikovat spolucestující i palubní personál. Po incidentu dokonce vzlétly dvě armádní stíhačky, které letadlo doprovodily zpět na londýnské letiště Stansted, připomíná CNN.

 

Aerolinky zároveň za odklonění letu ženě poslaly účet ve výši 85 tisíc liber (asi 2,5 milionu korun). U soudu zaznělo, že Hainesová před svým šíleným kouskem smíchala alkohol a léky, což si prý ani nepamatuje.

 

 

"Chci zemřít" a "Všechny vás zabiju!", křičela podle svědků Hainesová, zatímco se jí ostatní všemi silami snažili zastavit. Její advokát Oliver Saxby se snažil soud obměkčit slovy, že jeho klientka už nepije a trpí duševní poruchou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz