Šlápnutí vedle

Žena dala dcerce hodně nešťastné jméno, směje se jí celá rodina!

Plačící dítě
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 26. 4. 2020
Téma:

Na začátku byl záměr pojmenovat čerstvě narozenou dcerku po nedávno zesnulé babičce. Jenže krásná myšlenka nepřežila srážku s realitou. Dívčino jméno totiž zní tak nešťastně, že se mu směje celá rodina.

Maminka, která svůj příběh popsala na sociální síti reddit, se tak teď obává, že si všeho všimnou i jiní lidé a její dcerka se stane terčem posměchu nejen mezi příbuznými, ale třeba i ve škole, píše britský Mirror.

 

Žena napsala, že jejich dcerka se narodila před devíti týdny a že se s manželem rozhodli pojmenovat ji Elizabeth, tedy Alžběta. Jako druhé jméno měli v plánu Jane (Jana), ale během těhotenství zemřela babička nenarozené holčičky. Podlehla rakovině prsu.

 

Proto se pár rozhodl vzdát mrtvé hold tím, že přidá ještě třetí křestní jméno Anya (Anička). Zbytek rodiny nadšeně souhlasil a jméno maličké zapsané v rodném listě tak je Elizabeth Anya Jane.

 

Jenže Elizabeth je velmi dlouhé jméno a rodina ho tak velmi rychle nahradila výrazně kratším Liz. Kvůli koronaviru jsou spolu příbuzní v kontaktu pouze na dálku.

 

A při jednom z hovorů sestra novopečené maminky poukázala na to, že když se první dvě křestní jména dívenky (Liz Anya) vysloví rychle za sebou, znějí úplně jako oblíbený druh těstovin - lasagne (anglicky Lasagna - výslovnost Lazaňja).

 

 

Toho se okamžitě chytil i zbytek rodiny, který si teď ze jména utahuje při každé příležitosti, což matku dívenky rozpaluje doběla.

 

"Bojím se, že až nakonec nastoupí do školy, tak se toho chytí i její spolužáci a další lidé a budou si z ní utahovat. Moje rodina už to dělá," děsí se žena.

 

Spor už zašel tak daleko, že se žena odmítá s příbuznými bavit a maličkou jim přestala ukazovat. Takže teď od nich dostává zprávy, že reaguje přehnaně a je krutá.

TN.cz