velká evakuace

Žena hodila hořící věnec do vany, i tak se plameny rychle šířily

Téma:

Dvacet pět lidí se muselo v noci evakuovat kvůli požáru adventního věnce v panelovém domě v Prostějově. Žena se ještě snažila situaci zachránit, nešťastně hořící věnec hodila do vany, i tak ale začalo hořet a došlo k poškození bytového jádra. Čtyři lidé se nadýchali zplodin, které se rozšířily po budově.

Jen minutu po půlnoci vyrazili olomoučtí hasiči do Prostějova, kde v ulici Moravská začalo hořet v druhém patře sedmipatrového domu. Plameny se začaly šířit od adventního věnce.

 

"Nejednalo se o časově náročný zásah, majitelka nešťastně hořící věnec vhodila do vany, ta poté začala také hořet a došlo k poškození bytového jádra a výraznému zakouření nejen bytu, ale i prostor na chodbách," informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Ze zakouřeného domu museli hasiči evakuovat 25 osob, čtyři lidé se nadýchali nebezpečných zplodin a skončili v péči zdravotníků.

 

GALERIE: Požár adventního věnce v Prostějově

1
/
9
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Požár adventního věnce v Prostějově - 9

 

"Na místě pracoval také vyšetřovatel HZS Olomouckého kraje, vlastník prozatím neurčil přesnou výši škod, ta rozhodně přesahuje částku 100 tisíc korun, další návazné škody budou dále vyčísleny," doplnil Hošák.

 

 

Všichni lidé, kteří se museli evakuovat a neskončili v péči záchranářů, se mohli po odvětrání prostoru vrátit do svých domovů.
 

klma TN.cz