Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2018
Odpudivý podvod

Žena měla léta pobírat příspěvky na matku, ta byla dávno po smrti!

Peníze - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit šestapadesátiletá žena z Luhačovic na Zlínsku. Několik let totiž pobírala příspěvek na ošetřování své matky, která ovšem zemřela už na konci roku 2011.

"Policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu podvodu šestapadesátileté ženě z Luhačovic, která neoprávněně po dobu více než pěti let pobírala příspěvek na ošetřování své matky, která zemřela v prosince 2011," upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Za tu dobu si žena přilepšila o přibližně 55 tisíc korun, za což jí teď hrozí až pět let za mřížemi.

 

"Žena se o svou nemocnou matku starala od roku 2009, tehdy pobírala měsíčně příspěvek ve výši 2000 korun. Následující rok jí příspěvek snížili na 800 korun. Její matka zemřela v prosinci roku 2011 a povinností její dcery jako pečovatelky bylo tuto změnu nahlásit příslušnému úřadu," doplnila Kozumplíková.


 

Jenže žena na tom byla finančně velmi špatně, a tak skon matky úřadům zatajila a peníze pobírala dál. Svědomí se v ní nejnulo ani před dvěma lety, kdy jí úřad příspěvek dokonce zvýšil na 880 korun měsíčně.

 

"Až šetření úřadu v srpnu roku 2017 ukázalo, že seniorka již před několika lety zemřela a úředníci na její dceru podali trestní oznámení. Žena se ke svému nekalému jednání přiznala a přislíbila, že dlužnou částku úřadu práce řádně splatí," uzavřela policejní mluvčí.

pez TN.cz