Strach v Bavorsku

Žena měla měnit nápoje v obchodech za otrávené. Dopadli ji policisté!

Krádeže v obchodech
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 6. 6. 2020
Téma:

Bavorští policisté zadrželi šestapadesátiletou ženu, která podle nich ve dvou mnichovských supermarketech nastražila v uplynulých měsících do regálů lahve s nápoji, které "vylepšila" jedem. Teď je podezřelá z pokusu o vraždu.

Ženu usvědčily pozůstatky DNA na lahvích. Podle německého Bildu policisté i státní zastupitelství v sobotu uvedli, že místní ženu vyšetřují s podezřením na čtyři pokusy o vraždu.

 

Navíc nejde o její první konflikt se zákonem. Policisté ženu zadrželi v pátek, v sobotu na žádost státního zástupce skončila v psychiatrické léčebně.

 

Čtyři lahve s pozměněným obsahem se ve dvou mnichovských supermarketech objevily v březnu a dubnu. Duševně nemocná žena nejspíš do nápojů jed přidávala mimo obchody a při nákupech je pak nastražila do regálů. Podle vyšetřovatele Josefa Wimmera přitom mohlo jít o více než jednu jedovatou látku.

 

 

Nic netušící zákazníci se naštěstí otrávených tekutin napili jen málo. Přesto si i tak stěžovali na nevolnost, závratě a problémy s krevním oběhem. Ženy ve věku 34 a 42 let musely okamžitě vyhledat lékaře, zdravotní problémy měl po pozření otráveného nápoje i osmačtyřicetiletý muž.

 

Podle vyšetřovatelů mohli všichni zemřít. Podle dostupných informací se žádné další lahve s otráveným obsahem už neobjevily. Úřady nechaly prověřit celkem 40 obchodů.

TN.cz