Daleko neutekla

Žena měla obrat spáče, pro lup si vybrala pikantní skrýš! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 26. 7. 2019
Téma:

Brněnští strážníci v noci na pátek velmi rychle chytili osmnáctiletou dívku, která podle záběrů z městských kamer okradla muže, který usnul na zastávce MHD. Lup si zastrčila do podprsenky.

"Osmnáctiletá žena si kolem 23. hodiny vyhlédla v přestupním uzlu na Mendlově náměstí osmatřicetiletého muže ležícího pod přístřeškem na lavičce. Nejprve si ho zpovzdálí prohlížela, obcházela a po chvíli si sedla vedle něj," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

Pak ještě chvíli čekala na vhodný moment a přivlastnila si z tašky oběti několik věcí, které ukryla do podprsenky. Z lupu se radovala jen pár okamžiků, vzápětí ji totiž zastavila hlídka strážníků.

 

"K rychlému zákroku strážníků podstatně přispěla i svědkyně, která bez váhání zavolala na linku 156, aby na vše upozornila. Strážníci probudili spícího muže a ten jim oznámil, že mu chybí mimo jiné mobilní telefon a peněženka s osobními doklady i platební kartou," uvedl Ghanem.

 

 

"Žena nejprve vytáhla z šatů injekční stříkačky a jízdenky na hromadnou dopravu. Hlídce tvrdila, že nic jiného už u sebe nemá. Nakonec se však přiznala a z výstřihu vylovila všechny věci, které okradený muž postrádal," doplnil mluvčí strážníků.

 

Dodal, že s tou samou dívkou se městští policisté v uplynulých týdnech setkali pracovně několikrát, a tak ji nyní předali do péče republikových policistů, protože je podezřelá z trestného činu.

TN.cz