Padlo obvinění

Žena měla okrást vlastní matku, z účtu jí zmizelo přes půl milionu!

Muž vylákal po ženě přes internet několik tisíc
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 1. 12. 2019
Téma:

Až deset let za mřížemi může strávit devatenáctiletá žena z východních Čech, která se podle kriminalistů "vlámala" do internetového bakovnictví své matky. Z účtu měla postupně odsát přes půl milionu korun.

"Bez souhlasu matky si opatřila přihlašovací údaje do jejího elektronického bankovnictví. Po přihlášení měla žena převést prostřednictvím 22 příkazů v průběhu několika měsíců letošního roku obnos převyšující částku půl milionu korun na svůj účet. Peníze měla žena následně využít pro svou vlastní potřebu," popsala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

 

Pak se začala skrývat, takže po ní muži zákona vyhlásili pátrání. To bylo v uplynulých dnech úspěšné, mladou ženu se podařilo najít. Následně padlo obvinění a soud rozhodl, že si dotyčná na soud počká ve vazbě.

 

 

Za podvod a další dva trestné činy nyní devatenáctileté ženě hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Policisté zároveň nabádají všechny, aby byli obezřetní a hesla nejenom k internetovému bankovnictví si hlídali a neprozrazovali je nikomu dalšímu.

pez TN.cz