Olomoucko

Žena měla v množírně týrat psy! Žili v hrozných podmínkách, tvrdí sousedé

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
10.10. 2019 12:38
Téma:

Policisté museli zasahovat v údajné množírně psů ve Zlatých Horách v Olomouckém kraji. Policie majitelku psů podezírá z týrání a zvířata jí zabavila.

Problémy s chovatelkou se podle starosty města táhly více než pět let. Psi měli žít ve strašných podmínkách. Sousedé si často stěžovali na zápach a hluk. Podle starosty žena do domu nikoho nepouštěla.

 

Olomoucká Krajská veterinární správa kontrolovala chovatelskou stanici ve Zlatých Horách za poslední tři roky několikrát. Podle závěrů veterinární správy žena psy chovala v nevhodných podmínkách a nebylo o ně dostatečně pečováno. Navíc měli zdravotní potíže.

 

 

Na chovatelku bylo podáno i trestní oznámení, a tak v průběhu tohoto týdne psy majitelce policisté zabavili. "Probíhají zde úkony trestního řízení kvůli podezření z týrání zvířat. V rámci domovní prohlídky bylo zajištěno přes třicet psů," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Podle veterinární správy těmto množírnám přispívají lidé, kteří se nezajímají o původ psa, v jakém prostředí žije a nechtějí vidět ani rodiče štěněte.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz