Nehoda v Praze

Žena nabourala policisty, jeden zemřel. Hrozí jí několik let vězení

Jan Mareš
Jan Mareš
Aktualizováno 20:25
21.1. 2021 12:34
Téma:

Před Obvodním soudem pro Prahu 4 se rozhoduje o vině řidičky, která podle obžaloby v červenci způsobila pod vlivem alkoholu dopravní nehodu v ulici 5. května. Při té zahynul policista. Obžalována je ze čtyř trestných činů.

K tragédii došlo loni 5. července večer na výpadovce na brněnskou dálnici. Žena podle vyšetřovatelů přejížděla ve velmi vysoké rychlosti z levého pruhu do prostředního, přičemž narazila do služebního auta policie, ve kterém seděli tři lidé. Policista ztratil nad vozem kontrolu a narazil do svodidel.

 

V úseku, kde je povolená osmdesátka, jela prý až stopadesátikilometrovou rychlostí. Při nehodě zemřel dvaatřicetiletý policista z Moravskoslezského kraje, který byl v Praze na výpomoci. Další dva spolujezdci z policejního auta utrpěli vážná zranění. Ženě se nic nestalo.

 

Vyšetřovatelé zjistili, že řidička bourala už chvíli před tím do zaparkovaných aut v Praze 2 a od nehody ujela. Podle policie nadýchala přes dvě promile a byla také pod vlivem drog.

 

 

Její jednání tehdy odsoudil i policejní prezident. Státní zástupce ženu obžaloval ze čtyř trestných činů - z usmrcení z nedbalosti, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ublížení na zdraví z nedbalosti a také z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to jí hrozí několikaletý trest.
 

vbo TN.cz