Roznášela koronavirus

Místo karantény šla nakažená žena na pláž! Z vody ji tahali v oblecích

Pobřežní hlídka ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 9. 9. 2020
Téma:

Místo karantény sluníčko a surfování na pláži. Žena nakažená koronavirem ze španělského San Sebastiánu si nejspíš myslela, že si jejího nezodpovědného prohřešku nikdo nevšimne. Přímo z vody ji ale po několika desítkách minut vytáhla četa v ochranných oblecích.

Porušení karantény v pondělí neprošlo ženě ze Španělska. Přestože jí test na koronavirus vyšel pozitivně, šla si zasurfovat na pláž v San Sebastiánu. Na její nezodpovědnost kdosi upozornil úřady a na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka.

 

Podle informací portálu elpais.com se infikovaná surfařka, jež se živí jako plavčice, nejprve vzpouzela. Na výzvy, aby opustila moře, vůbec nereagovala, potom se dokonce pokusila o útěk. Z vody ji museli vytáhnout dva muži v ochranných oblecích.

 

Policisté ji nakonec museli zatknout, a to nejenom kvůli zločinu proti veřejnému zdraví, ale i pro neuposlechnutí pokynů mužů zákona. 

 

 

Video zatýkání koronavirové hříšnice se ve Španělsku hojně sdílí na sociálních sítích. Kromě toho, že řadu lidí pobavilo, slouží i jako výstraha, že porušovat karanténu se nevyplácí. Zemi na jaře pandemie postihla nejhůř v celé Evropě. I teď tam tempo přibývání nakažených zrychluje, na českém semaforu je Španělsko červené.

 

 

Podle dostupných informací se na policii kvůli nakažené ženě obrátil některý z jejích kolegů, který o pozitivním testu na Covid-19 věděl. Za svoje prohřešky bude muset zaplatit nezanedbatelnou pokutu.

TN.cz