láska k podvodníkovi

Žena naletěla falešnému "vojákovi", vylákal z ní 200 tisíc korun

Podvody na internetu
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 13:51
16.1. 2020 11:29
Téma:

Třiapadesátiletá žena se stala obětí podvodníka, který se vydával za amerického vojáka sloužícího v Sýrii. Komunikovala s ním přes sociální sítě a po nějaké době se zamilovala. Za půl roku mu žena poslala až 200 tisíc korun. Policie proto varuje veřejnost, aby na podobné nabídky přátelství nereagovala.

Případem podvedené ženy se zabývají policisté z Hanušovic v Olomouckém kraji. Neznámý muž jí tvrdil, že je americkým vojákem a slouží v Sýrii. Přes sociální sítě ženu požádal o přátelství a postupně si s ní začal psát. 

 

"Po poměrně krátké komunikaci, kdy si žena k podvodníkovi vybudovala citový vztah, jí napsal, že v Sýrii přišel k nějakému zlatu, k zlatým cihlám, které by jí rád zaslal, aby si je po jeho návratu z mise mohli případně společně užít," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Podvedená poté zaplatila za přepravu cihel a pojištění balíčku. Zásilku pak podle prý zadrželi tureční celníci a muž požadoval, aby žena uhradila ještě celní poplatky. To však odmítla udělat. "Voják" ji proto požádal, aby mu poslala peníze na cestu do Turecka. Pro zlato si chtěl dojet sám.

 

"I v tomto případě mu poškozená vyhověla. Tím ale celá anabáze neskončila. Podvodník se nezdráhal požadovat zaslání dalších peněz, a to na právníka, protože měl být v Turecku zadržen, neboť u sebe neměl potřebné osobní doklady ani doklad k nabytému zlatu," doplnila mluvčí. 

 

 

Žena si nakonec uvědomila, že nejspíš naletěla podvodníkovi a rozhodla se obrátit na policii. Ta také vydala několik rad, jak se nestát obětí podobných případů. Mezi ně patří například zvážení přijetí přátelství od cizího člověka.

 

Dále by lidé neměli posílat peníze lidem, které znají pouze přes virtuální prostředí, a nesdílet intimní fotografie. Všechny důležité rady policie naleznete zde

 

Podvodníky, vydávající se za americké vojáky, se zabývali také policisté Pardubického kraje v roce 2018. Tehdy tvrdili, že slouží na misi v Asii. Jedna z poškozených žen vojákovi poslala až 1,2 miliony korun. Více v následující reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz