Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

otřesný zážitek

Žena našla v polévce potkana. Nabídli jí šokující kompenzaci

Potkan v polévce
Zdroj: Profimedia
Žena našla v polévce potkana

Pořádný šok zažila skupinka lidí, která si zašla na společnou večeři v čínském městě Weifang. Těhotná žena našla v polévce uvařeného potkana. To je ale nic proti tomu, jakou kompenzaci jim nabídl majitel.

Podle podivných receptů vaří v čínské restauraci Xiabu Xiabu. Žena tam v polévce našla tělíčko potkana. Majitel se obával o reputaci restaurace a snažil se celou záležitost ututlat. Nabídl jí kompenzaci 5000 juanů (asi 16 tisíc korun). Informuje o tom web South China Morning Post.

 

Znechuceným zákazníků se ale nabídka zdála nízká, a proto se rozhodli vyjednávat. Řekli mu, že žena, která polévku jedla, je těhotná. Majitel pobočky následně přišel se šokujícím návrhem. Nabídl jim 20 tisíc juanů (asi 64 tisíc korun) a dodal, že by to mělo stačit i na přerušen těhotenství!

 

 

Žena se po této zkušenosti rozhodla incident nahlásit úřadům. Hygienici v restauraci našli nedostatků hned několik a nařídili její dočasné uzavření. Podobné případy nejsou v Číně ničím ojedinělým a porušování potravinových bezpečnostních standardů je v této zemi vážný problém.
 

mom TN.cz