Zatkli ho?

Žena nezvěstného šéfa Interpolu promluvila! Dostala zvláštní vzkaz

Téma:

Šéf Interpolu rezignoval na svou funkci několik hodin poté, co Čína oznámila, že ho vyšetřuje kvůli blíže neurčenému porušení zákona. Meng Chung-wej, který je zároveň čínským viceministrem pro veřejnou bezpečnost, byl od konce září pohřešován.

Obrázek nože a vzkaz "čekej, až se ozvu" - to byly poslední zprávy, které šéf Interpolu Meng Chung-wej poslal své ženě před tím, než zmizel.

 

"Odteď se od strachu a zármutku přesouvám k hledání pravdy, spravedlnosti a odpovědnosti. Pro mého manžela, kterého hluboce miluji, pro naše děti. Pro občany mé rodné země, pro ženy a děti - aby se otcové a manželé přestali ztrácet," prohlásila Grace Chung-wej.

 

Zmizení svého manžela oznámila minulý čtvrtek v Lyonu, kde sídlí Interpol. Poslední zprávy od něj dostala koncem září, když odletěl z Francie do Číny. Chung-wej mezi Lyonem a Pekingem cestoval často. V Číně je totiž viceministrem pro veřejnou bezpečnost.

 

Čínské úřady teď oznámily, že Chung-weje vyšetřuje protikorupční útvar kvůli údajnému porušení zákona. "I když se se svým manželem nemůžu vidět, v našich srdcích jsme stále spojeni," komentovala to manželka.

 

 

Podobný vývoj měl i případ čínské herečky Fan Ping-Ping. Od června nikdo nevěděl, kde herečka je. Čína minulý týden oznámila, že hvězda musí zaplatit pokutu ve výši bezmála tří miliard korun za daňové úniky. Kde je herečka teď, ale stále není jasné.

 

Na sociálních sítích hvězdy se objevila dlouhá omluva, kde stojí, že bez komunistické strany a dobrých podmínek ve své zemi by úspěchu nikdy nedosáhla. Fan Ping-Ping je považována za nejslavnější čínskou herečku - zahrála si například ve filmech Iron Man nebo X-Men.

Ema Klementová/epa TN.cz