Žhář v Hloubětíně

Žena odešla k sousedovi. Žárlivec vzal do ruky motorovku a benzín

Požár chatek v Hloubětíně - 6
Zdroj: AKTU.cz
Požár chatek byl vidět už z dálky
Téma:

Zásah tří jednotek hasičů a kriminalistů si vynutila žárlivá scéna v pražském Hloubětíně. Osmapadesátiletý muž neunesl, že jeho vyvolená šla na návštěvu k sousedovi, tak mu nejdříve poničil příbytek motorovou pilou a nakonec chatku zapálil. Teď mu hrozí až osm let ve vězení.

K požáru vyjížděli hasiči ze tří pražských stanic. Museli pomocí čtyř proudů vody hasit tři chatky a několik stromů, které také začali hořet. Před desátou hodinou se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu.

 

GALERIE: Požár chatek v Hloubětíně

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Požár chatek v Hloubětíně - 5

 

Na místě zasahovali také policisté, kteří z chatek vyvedli čtyři osoby. Ještě v noci si případ převzali kriminalisté, kteří odhalili, že plameny nebyly dílem náhody, ale řáděním žháře. A opět se potvrdila fráze z díla francouzského klasika Alexandra Dumase staršího - Za vším hledej ženu.

 

"Vše totiž nasvědčuje tomu, že osmapadesátiletý muž neunesl, že je jeho vyvolená na návštěvě u jiného a jal se konat. Nejprve měl motorovou pilou poškodit příbytek svého „soka“, což mu bylo ale zjevně málo a tak měl následně chatku zapálit," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

 

Kriminalisté se na místo vrátili ještě ráno a společně s vyšetřovatelem hasičů požářiště znovu prozkoumali. Přizvali si i psa vycvičeného na hledání akcelerantů hoření. "Ten skutečně určil několik ohnisek, kde požár vznikl a odkud se nakonec rozšířil na celkem tři zahradní chatky," upřesnil Hulan.

 

Muže proto začali policisté stíhat pro trestné činy poškození cizí věci a obecné ohrožení, za ně mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.
 

Související témata:
vbo TN.cz